بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» علت قطع و وصل شدن مودم

علت قطع و وصل شدن مودم

امروزه با توجه به بیشتر شدن نیاز ما و این مورد که بیشتر امور به‌صورت آنلاین و با استفاده از اینترنت اتفاق می‌افتد، قطعی مودم یک مورد آزاردهنده و یک مشکل اساسی برای افراد است. شاید در طول روز مودم شما چند بار قطع و پس از زمان کوتاهی مجدداً وصل گردد. در این حالت از قطعی طبیعی است، اما در مواردی که قطعی مودم شما به‌صورت مکرر است باید علت را بررسی کنید و اقدام به رفع آن نمایید.


سیم کشی نامناسب خانه

اولین موردی که می‌تواند از دلایل قطعی مودم باشد، سیم کشی نامناسب خانه است. اگر سیم کشی خط تلفن خانه به صورتی نامناسبی در هنگام ساخت خانه انجام شده باشد، می‌تواند باعث مشکل قطع و وصل شدن مودم شما گردد. به عنوان مثال یکی از مواردی که امروزه در برخی آپارتمان‌ها با آن مواجه هستیم؛ عبور سیم‌های تلفن از داخل و نزدیکی مسیر آسانسور است.

در هنگام ساخت برخی از سازندگان برای سهولت در امر سیم کشی سیم‌ها را از نزدیکی مسیر آسانسور به پایین عبور می‌دهند؛ این مورد در هنگام جا به جایی آسانسور با ایجاد میدان مغناطیسی می‌تواند موجب قطعی اینترنت مودم شما شود. در این موارد توصیه می‌شود، پس از اطمینان از مشکل سیم کشی نامناسب، شما عزیزان می‌توانید از یک متخصص در حوزه سیم کشی تلفن، برای این مشکل کمک بگیرید؛ با رفع مشکل سیم کشی، مشکل شما در قطع و وصل شدن مودم و اینترنت برطرف خواهد شد.

و یا اینکه، با شماره گیری شماره‌ی ۲۰۱۱۷ با سامانه خرابی تلفن ثابت کشوری تماس گرفته و اعلام خرابی نمایید. پس از تماس مأمورین شرکت مخابرات اقدام به بررسی مشکل در سیم تلفن‌های خانه شما خواهند کرد.


تعریف آکادمیک حافظه مطلب مرتبط تعریف آکادمیک حافظه


خرابی سیم‌های مودم

یکی از دلایل و علت قطع و وصل شدن مودم خرابی سیم‌های مودم است. در این خصوص اولین موردی که باید مورد بررسی قرار دهید، وضعیت سلامت و اتصال صحیح سیم‌های مودم است. خرابی سیم‌های مودم یکی از علت‌ها و دلیل قطع و وصل شدن مکرر مودم است. گاها قطعی در سیم اتصال برق مودم و یا سیمی‌که به خط تلفن شما متصل می‌شود ممکن است موجب قطعی اینترنت و مودم شما گردد. در ابتدا سیم شارژر مودم را بررسی کنید؛ اگر به درستی متصل شده بود و مشکلی از طرف کابل اتصالی برق وجود نداشت، با تعویض نمودن سیم‌های اتصال به خط تلفن سیم‌های مودم را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی خرابی تنها راه برای حل این مشکل تعویض سیم‌های مودم است.خرابی خط تلفن

در برخی موارد ممکن است خط تلفن شما به مشکل خورده باشد اگر هر کدام از موارد گفته شده دلیل قطع و وصلی مودم شما نباشد، احتمال خرابی خط تلفن نیز وجود دارد. در این حالت پس از اینکه با اپراتور تماس گرفته شد و موارد گفته شده بررسی شد و اگر اپراتور اعلام مشکل از سمت شما کرد؛ در این حالت شما می‌توانید با شماره تلفن ۲۰۱۱۷ که سامانه خرابی تلفن ثابت کشوری است، تماس بگیرید. پس از تماس با این سامانه مأموران سازمان مخابرات برای تعمیر و رفع مشکل خط شما اقدام خواهند کرد؛ اما پیش از تماس با سامانه خرابی خط روشی که در قسمت بعد به شما خواهیم گفت را نیز انجام دهید؛ شاید مشکل شما با آخرین روش، حل شود.


راهکار آخر برای رفع قطع و وصل شدن مودم

در آخرین مرحله به شما توصیه می‌کنیم یک‌بار مودم خود را ریست کنید. با ریست کردن مودم شما تنظیمات مودم را به حالت تنظیمات کارخانه بازگردانی می‌کنید و این مورد می‌تواند به قطعی مودم کمک کند. در صورتی که قطعی مودم به دلیل تغییراتی باشد که شما بر روی مودم اعمال کرده‌اید با ریست کردن مودم مشکل شما حل می‌شود. تنها نکته‌ای که در خصوص ریست کردن مودم باید به آن توجه داشته باشید این است که شما نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز هستید.


منبع: سایت سورس کامپیوتر https://source-computer.com/بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


نوروز امسال کجا بریم !!؟ نوروز امسال کجا بریم !!؟ مشاهده